Авто на підборах

АВТО на підборах


         Існує безліч пересудів, суперечок, міфів і думок з приводу поняття «дама за кермом автомобіля». Історично склалося, що водіями в основному були чоловіки, і, зрозуміло, саме вони таврують усіма способами початківців долучатися до водіння жінок. Давайте розберемося, в чому ж особливість цього приголомшливого і хвилюючого явища - «жінка за кермом»? У більшості жінок (це узагальнення - і окремі талановиті особистості під нього, звичайно, не потрапляють), безумовно, є природні психологічні особливості, які роблять їх більш уразливими при водінні авто. Ось що робить жінок слабкою статтю і на дорозі:
      

         Особливості поведінки жінки за кермом
         1. У жінки довший логічний крок (а бувають особи і в принципі з його відсутністю), тому в нестандартній ситуації їй набагато важче прорахувати правильний маневр. Такі нестандартні ситуації можуть полягати як в елементарному незнайомому повороті або необхідності швидкого перестроювання, так і в реально небезпечній аварійній обстановці.
         2. Вважається, що жінкам досить важко швидко і правильно орієнтуватися на місцевості. В результаті чого «поїхати не туди», «пропустити поворот», «різко зупинитися», щоб подивитися карту - дуже часті помилки жіночої статі.
         3. Жіночі нерви не такі міцні, як у більшості чоловіків, тому в разі небезпеки жінка частіше за все не активізує всі сили організму і прагне подолати ситуацію, а втрачається і впадає в ступор. Будь-яка дрібниця на дорозі може стати жахливою проблемою. Надмірна обережність, невпевненість у власних силах змушують жінку бездумно «відключатися» в критичний момент. Наприклад, тиснути на гальмо, коли потрібно швидко вирватися за рахунок газу, або вставати «як укопана», аби уникнути будь-яких дій.
         4. Жінки більше схильні до стресу, ніж чоловіки, тому що в силу природи вони влаштовані так, що живуть почуттями і у них сильніше розвинений інстинкт самозбереження. Психологи посилаються до історичного коріння цих властивостей. Чоловіки були мисливцями і здобувачами, їм доводилося боротися, конкурувати, уникати небезпечних ситуацій шляхом підприємливості, йти на ризик. А жінки - хранительки домашнього вогнища - повинні були оберігати себе і потомство, саме тому на будь-яку небезпеку вони реагують дуже бурхливо, намагаючись швидше сховатися, втекти, ніж спробувати її запобігти.
         5. Ще одним додатковим нюансом у жінок виступає їх зовнішній вигляд: труднощі в керуванні можуть виникати від незручного (але красивого!) одягу, взуття чи зачіски. Вузькі і довгі спідниці, каблуки, тісні костюмчики, пишне волосся - все це рано чи пізно, але все-таки позначиться на жіночій поведінці на дорозі.
       

        Однак уже давно помічено і з'ясовано, що практично всі жінки прагнуть їздити за правилами, тихо і дуже акуратно - що є першою запорукою успіху при русі на автомобілі. Вони практично ніколи не намагаються «показати себе» і довести щось оточуючим: обігнати, підрізати, зробити ефектний маневр, стартувати раніше за всіх. Всупереч існуючим думкам, офіційна статистика стверджує, що в більшості аварій винними виявляються чоловіки (їх велика чисельність на дорогах на цю величину не впливає). Це відбувається тому, що саме чоловіки найчастіше відчувають себе більш впевненими за кермом, а на ділі виявляються занадто самовпевненими в небезпечних маневрах. 
         До всього іншого, набуваючи досвіду і стажу водіння, жінка не перестає бути акуратною на дорозі, не починає активно лихачити і нехтувати правилами, на відміну від достатньої кількості, наприклад, молодих чоловіків. Так що помилки і недоліки в керуванні автомобілем є у обох статей, і кожен водій відрізняється від іншого в ту чи іншу сторону не тільки за статевою ознакою. Бувають дуже професійні і свідомі жінки.
        А міф про «жінку за кермом» - це тимчасове явище. Пройде ще десяток років - і автомобіль стане асоціюватися не тільки переважно з чоловічою фігурою, а як повсякденний атрибут увійде в життя будь-якої людини: жінок, чоловіків, молоді, людей похилого віку. А значить, і «міфи» про водіння будуть не настільки категоричні. Але жінка і за кермом залишається жінкою і вона впевнена, що при перестроюванні, при проїзді через нерегульований перехрестя їй обов'язково поступляться дорогою, пропустять.
       На вузьких дорогах, де зустрічним машинам неможливо роз'їхатися, існує неписане правило першого колеса, згідно з яким задкує той, хто в'їхав в коридор другим або у якого маневр простіше. А автомобілістки в подібній ситуації переконані в тому, що мають виняткове право бути пропущеними незалежно від обстановки.
       Багато жінок за кермом ігнорують дорожню ситуацію, аналіз дорожньої ситуації звужують до сприйняття свого автомобіля і дороги перед собою, не взаємодіють з іншими учасниками дорожнього руху.
         До чого все це? А до того, що жінка за кермом - це нормально, що машина - це дуже зручно, що будь-які проблеми на дорогах можна вирішити. Мільйони жінок у світі їздять на машинах, і це - факт. Треба тільки зрозуміти, що на машинах їздять не просто водії, а чоловіки і жінки і відносини між ними повинні бути не просто людські, а обов'язково дружні, добрі і чесні, душевні й турботливі. Водійські права - це не тільки права, а й великі обов'язки, і треба дотримуватися Правил дорожнього руху і нести відповідальність за свої дії. Колір авто розповість про характер

Колір автомобіля може чимало розповісти про його власницю.
           Вважається, що якщо ви віддаєте перевагу тому чи іншому кольору, то саме цього кольору вам в житті бракує, тому ви прагнете заповнити його недолік. Не секрет, що на першому місці серед жіночих уподобань - червоний колір автомобіля. На думку фахівців, цей колір говорить про інстинктивності натури жінки, про її бажання виділитися, заявити про себе.
           Поморанчевий колір є кольором сексуальної енергії і говорить про прагнення до неї. Тому власниця такого авто напевно дуже спокуслива і енергійна.
           Жовтий, звичайно ж, колір сонця. Власниця жовтого авто швидше за все є людиною сонячною, проте схильна до керування, оскільки сонце - це ще й центр Всесвіту.
           Зелений - колір спокою, сердечності, теплоти. Причому світло-зелений - колір літа. А темно-зелений може говорити про невиражені емоції і почуття.
           Блакитний колір найчастіше вибирають жінки, які люблять поговорити і поспілкуватися.
           Синій вважають кольором розуму. Автомобілі такого забарвлення швидше за все виберуть жінки, які сприймають світ не через емоції і почуття, а раціонально - через голову.
           Фіолетовий колір автомобіля виберуть жінки творчі і витончені, що сприймають світ більшою мірою за допомогою інтуїції.
           Білий - це об'єднуючий колір. Вибирають його жінки, яким в рівній мірі властиві всі якості й уподобання. Крім того, такі автоледі дуже люблять чистоту - адже на білому автомобілі будь-який бруд помітно.

          Жінки зазвичай не люблять чорні і сірі кольори. Їх вибирають люди, які не люблять висовуватися, а вважають за краще непомітність. Такі жінки прагнуть завжди управляти ситуацією.
          Звичайно, ми не завжди можемо дозволити собі вибрати автомобіль, виходячи тільки з колірних переваг. Оскільки часто вирішальну роль відіграють все-таки питання практичності.   
     
     
ШАНОВНІ ВОДІЇ! БУДЬТЕ ПРИКЛАДОМ ДЛЯ УЧАСНИКІВ ДОРОЖНЬОГО РУХУ!